Ørstedvej 10, Jels
DK-6630 Rødding

Tlf.: +45 7455 2869
Fax: +45 7455 3107
E-mail: info@jels-ms.dk
CVR nr.: 1156 8785

Motionscenter

I vores moderne motionscenter tilbyder vi alt fra styrketræning, konditionstræning, rygtræning og fedtforbrænding til spinning, træning med bolde, EasyLine-cirkeltræning samt det nye og hotte Zumba. Alt sammen under kyndig vejledning af vores 13 frivillige instruktører, hvor af én er fysioterapeut.

Vores instruktører laver gerne et trænings- eller genoptrænings- program, som passer lige til dig. Kontakt instruktør Erling Dammose på telefon 61 79 26 92.

Bliv medlem her

Kommende holdaktiviteter i motionscentret:

Torsdag den 15/11-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
08.00-09.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
08.10-09.10:Spinning (v/Brian Rode)
09.00-10.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.30-17.30:Yoga (v/Litha Henriksen)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Spinning (v/Charlotte Holm)

Fredag den 16/11-2018:
09.00-10.00:Seniormotion (v/Erling Dammose)

Lørdag den 17/11-2018:
10.00-11.30:Styrketræning (hold) (v/Tina Filsø)

Mandag den 19/11-2018:
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
09.00-10.30:Motionsdamer (v/Ingrid Munksgaard)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
17.00-18.00:Pilates med foamroller (v/Birte Rasmussen)
18.00-19.00:Mave, balle, lår (v/Randi Krab)
18.30-19.30:Spinning (v/John Petersen)

Tirsdag den 20/11-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Easyline, cirkeltræning (v/Linda Werner)
19.00-20.00:Spinning (v/Brian Rode)

Onsdag den 21/11-2018:
10.00-11.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
17.45-18.45:STRAM OP (v/Randi Krab)
19.00-20.00:Spinning (v/Niels Bendix)
19.00-20.00:CROSSGYM (v/Julie Bull)

Torsdag den 22/11-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
08.00-09.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
09.00-10.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.30-17.30:Yoga (v/Litha Henriksen)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Spinning (v/Brian Rode)
19.15-20.15:Dance Fitness (v/Henriette Steentoft)

Fredag den 23/11-2018:
09.00-10.00:Seniormotion (v/Erling Dammose)

Mandag den 26/11-2018:
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
09.00-10.30:Motionsdamer (v/Ingrid Munksgaard)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
17.00-18.00:Pilates med foamroller (v/Birte Rasmussen)
18.00-19.00:Mave, balle, lår (v/Randi Krab)
18.30-19.30:Spinning (v/John Petersen)

Tirsdag den 27/11-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Easyline, cirkeltræning (v/Linda Werner)
19.00-20.00:Spinning (v/Brian Rode)

Onsdag den 28/11-2018:
10.00-11.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
17.45-18.45:STRAM OP (v/Randi Krab)
19.00-20.00:Spinning (v/Niels Bendix)
19.00-20.00:CROSSGYM (v/Julie Bull)

Torsdag den 29/11-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
08.00-09.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
09.00-10.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.30-17.30:Yoga (v/Litha Henriksen)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Spinning (v/Charlotte Holm)
19.15-20.15:Dance Fitness (v/Henriette Steentoft)

Fredag den 30/11-2018:
09.00-10.00:Seniormotion (v/Erling Dammose)

Lørdag den 1/12-2018:
10.00-11.30:Styrketræning (hold) (v/Tina Filsø)

Mandag den 3/12-2018:
09.00-10.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
09.00-10.30:Motionsdamer (v/Ingrid Munksgaard)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
10.10-11.10:Spinning (v/Brian Rode)
17.00-18.00:Pilates med foamroller (v/Birte Rasmussen)
18.00-19.00:Mave, balle, lår (v/Randi Krab)
18.30-19.30:Spinning (v/John Petersen)

Tirsdag den 4/12-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
09.00-10.00:Spinning (v/Verner Raahauge)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
18.00-19.00:Easyline, cirkeltræning (v/Linda Werner)
19.00-20.00:Spinning (v/Brian Rode)

Onsdag den 5/12-2018:
10.00-11.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
17.45-18.45:STRAM OP (v/Randi Krab)
19.00-20.00:Spinning (v/Niels Bendix)
19.00-20.00:CROSSGYM (v/Julie Bull)

Torsdag den 6/12-2018:
06.00-06.45:CROSSGYM (v/Anette Lindholm og Niels Bendix)
08.00-09.00:Easyline, cirkeltræning (v/Svend Dahl)
09.00-10.00:Easy-mix (v/Erling Dammose)
10.00-11.00:Genoptræning/vedligehold (v/Erling Dammose)
16.30-17.30:Yoga (v/Litha Henriksen)
19.00-20.00:Rygtræning (v/Mette Fink)
19.00-20.00:Spinning (v/Charlotte Holm)
19.15-20.15:Dance Fitness (v/Henriette Steentoft)






Priser Kasse Online
Engangsbillet
60,- kr.

10 turs kort
405,- kr.
390,- kr.
1 måneds kort
325,- kr.
305,- kr.
3 måneders kort
760,- kr.
730,- kr.
6 måneders kort
1.120,- kr.
1.070,- kr.
8 måneders kort
1.510,- kr.
1.415,- kr.
12 måneders kort
2.090,- kr.
1.990,- kr.

Engangsbillet (u. 18 / o. 65 år)
40,- kr.

10 turs kort (u. 18 / o. 65 år)
290,- kr.
270,- kr.
1 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
225,- kr.
200,- kr.
3 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
500,- kr.
470,- kr.
6 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
760,- kr.
705,- kr.
8 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
1.005,- kr.
930,- kr.
12 måneders kort (u. 18 / o. 65 år)
1.365,- kr.
1.270,- kr.

Gruppekort (min. 10), pr. deltager
55,- kr.


Alle medlemmer/brugere skal registreres ved indmeldelse, OG ved fornyelse/forlængelse af kort, herunder også 10-turs kort. Deltagelse i vores hold kræver tildeling af pinkode og online reservation her.

Priserne er gældende fra den 1/1-2013.

Online booking af overnatning
Vidste du at...

Du kan bestille dagens ret på tlf. 74 55 28 69 fra kl. 17.00 hver dag.

Nyheder
13/11-2018:
Søndagsmatine 25. novem...

Åbningstider
Centret/Motionscenter:
Man - Fre 7.00 - 21.00
Lør - Søn 8.00 - 19.00
Køkkenet:
Man - Lør 11.00 - 14.00
& 17.00 - 19.30